Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Авганистан


Авганистанската влада соопшти дека во денешниот напад на бомбаш самоубиец во градот Џалалабад загинал еден цивил, додека 15 други биле ранети. Се наведува дека цел на нападот бил еден конвој на НАТО кој минувал низ градот.
XS
SM
MD
LG