Достапни линкови

logo-print

Американец осуден за илегален влез во Северна Кореа


Во Северна Кореа е осуден американецот Ејлон Махли Гомес на осум години тешка работа поради илегално влегување во земјата. Тој беше уапсен во минатиот месец, по што беше обвинет за непријателски акт спрема Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG