Достапни линкови

logo-print

Делегации на ММФ во контрола на напредокот на Грција


Две делегации на Меѓународниот монетарен фонд од денеска во Атина ќе почнат проверка на напредокот во примената на пакетот мерки за штедење и реформирање на даночниот систем, соопшти грчкото Министерство за финансии. Ова е прва проверка по постигнувањето на спогодбата во ЕУ, Атина да биде помогната од ММФ заедно со билатералните кредити од други земји од еврозоната, доколку земјата се најде во опасност од инсолвентност.
XS
SM
MD
LG