Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде променливо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од два до седум, а дневната ќе биде од 10 до 18 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската темпратура се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG