Достапни линкови

logo-print

ОН ќе ги затворат своите канцеларии во Пешевар


Обединетите Нации денеска соопштија дека на два дена ќе ги затворат своите канцеларии во Пешевар по вчерашниот напад врз американскиот конзулат во овој град во северен Пакистан. Во нападот загинаа најмалку 7 лица, од кои 4 милитанти. Соединетите Држави изразија загриженост кој дојде неколку часа по самоубиствениот напад во северо-источен Пакистан во кој загинаа 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG