Достапни линкови

logo-print

Есма Реџепова ќе добие Орден на заслуги за Македонија


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе ја одликува естрадната уметничка Есма Реџепова Теодосиевска со „Орден за заслуги за Македонија“. Претходно шефот на државата Иванов, по повод претстојниот Меѓународен ден на Ромите - 8 Април, ќе има средба со претседателите на ромските политички партии во Македонија.
XS
SM
MD
LG