Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат спасувачките напори по рударите во северна Кина


Во северна Кина продолжуваат напорите за спасување на 33 кинески рудари кои се уште се заробени во една поплавена јама на рудник со јаглен. Вчера екипите успеаја да спасат 115 работници кои беа извлечени живи по повеќе од една недела. Во рудникот во Сханџи се пронајдени и 5 тела на рудари.
XS
SM
MD
LG