Достапни линкови

logo-print

12 рудари загинаа во Западна Вирџинија


Во експлозија во еден рудник во американската сојузна држава Западна Вирџинија животот го загубија најмалку 12 рудари. Во рудникот во Монткол 10 лица се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG