Достапни линкови

logo-print

Јанукович можеби ќе разговара за рускиот гас со Медведев


Претседателот на Украина Виктор Јанукович можеби ќе разговара за снабдувањето со природен гас од русија на средба со рускиот претседател Димитриј Медведев, соопштија од кабинетот на украинскиот претседател. Јанукович, кој втор пат месецов е на приватна посета во Русија, вети дека ќе ги подобри односите меѓу двете земји во полето на енергетиката. За сега не е сигурно дали Јанукович воопшто ќе се сретне со руските лидери.
XS
SM
MD
LG