Достапни линкови

logo-print

Израел дозволи пратка да влезе во појасот Газа


Израелските власти денеска дозволија пратка со алишта и чевли да биде испратена во појасот Газа. Во 2006 година Израел ја блокираше границата со појасот, откако милитанти киднапираа израелски војник. Изралексите власти во изминатиов период се соочуваат со засилен притисок да ја прекинат блокадата на преминот кон појасот Газа.
XS
SM
MD
LG