Достапни линкови

logo-print

Американскиот трезор предлага варирачки курс на јенот


Соединетите американски држави го одложија објавувањето на извештајот за курсните разлики бидејки монетарните власти на САД сакаат да се уверат дека Кина не манипулира со својата валута. Секретарот на Трезорот на САД Тимоти Гајтнер апелираше до кинеските монетарни власти да применат пофлексибилен курс на нивната национална валута. Препораката е дадена пред посетата на кинескиот претседател Ху Џинтао на Вашингтон.
XS
SM
MD
LG