Достапни линкови

logo-print

Помошникот на Папата се извини


Помошникот на Папата Бенедикт Шеснаесетти јавно им се изивни на евреите по споредбата на нивните страдања со обвинувањата за педофилија во Ватикан. Отецот Раниеро Канталамеса, во интервју за италијанскиот весник „Кориере дела Сера“, рече дека му е жал ако ги повредил чувствата на евреите и на жртвите на педофилија. Еврејски групи од целиот свет вчера остро реагираа на коментарите кои отецот ги искажа во молитвата на Велики петок.
XS
SM
MD
LG