Достапни линкови

logo-print

Три експлозии во центарот на Багдад


Три експлозии одекнаа една по друга во центарот на Багдад денеска. Според се уште непотврдени информации, најмалку дванаесетмина загинале во инцидентот. Ирачката полиција претпоставува дека една од експлозивните направи бил автомобил бомба, јавија медиумите. Новинските агенции цитираат неименувани извори од ирачкото Министерство за внатрешни работи кои тврдат дека една од експлозиите се случила во близина на германската амбасада во земјата.
XS
SM
MD
LG