Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун во Узбекистан


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска треба да пристигне во Узбекистан на дводневна официјална посета. Вчера Бан беше во Киргистан, каде се сретна со претседателот и премиерот на земјата и им ја пренесе својата загриженост за слободата на медиумите и состојбата со човековите права.
XS
SM
MD
LG