Достапни линкови

logo-print

Избран претседателскиот кандидат на курдскиот блок во Ирак


Првиот човек на ирачкиот курдски регион Масоуд Баразани денеска потврди дека е постигната согласност меѓу сите курдски блокови Џалал Талабани да биде нивниот претседателски кандидат на следните избори во Ирак. По средбата со претставници на курдските блокови во градот Арбил, Баразани рече дека била постигната согласност за примена на унифициран пристап во преговорите со други ирачки блокови.

XS
SM
MD
LG