Достапни линкови

logo-print

Триесетмина милитанти убиени во Пакистан


Триесетмина талибански милитанти и шестмина припадници на пакистанските воени сили загинаа во вооружен судир во близина на границата со Авганистан. Престрелката настанала во областа Оракзаи во северозападниот дел на Пакистан. Според официјални извори, во изминативе три недели во оваа област биле убиени 250 милитанти.
XS
SM
MD
LG