Достапни линкови

logo-print

Обид за масовно самоубиство во руски затвор


Најмалку десетмина затвореници си ги пресекле вените во обид за масовно самоубиство во руски затвор во регионот на јужен Саратов. Според изјавите на руски обвинители, обидот на затворениците се случил откако биле ставени во самици, бидејки одбиле да одат на рутинска дневна прошетка.
XS
SM
MD
LG