Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун загрижен за киргистанските медиуми


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска изрази загриженост за се` помалата независност на медиумите во Киргистан. Неименуван службеник во ОН изјавил дека Бан му ја пренел забелешката за медиумите на киргистанскиот министер за надворешни работи Кадирбек Сарбајев на денешната средба во градот Бишек.

XS
SM
MD
LG