Достапни линкови

logo-print

Српскиот претседател Тадиќ во Либија


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска е во еднодневна посета на Либија во текот на која ќе разговара со либискиот претседател Моамер ел Гадафи. Се очекува главна тема да биде унапредувањето на економските односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG