Достапни линкови

logo-print

Германски сили убиле шест авганистански војници


Германските сили на еден контролен пункт во провинцијата Кундуз, мислејќи дека станува збор за бунтовници, убиле шестмина авганистански војници. Гувернерот на провинцијата Мухамед Омар изјави дека авганистанските војници се враќале од една воена мисија. Германската команда го потврди инцидентот, објанувајќи дека војниците биле во цивилни автомобили и не запреле на контролниот пункт.
XS
SM
MD
LG