Достапни линкови

logo-print

Карзаи ги објаснува своите коментари за изборите во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и телефонирал на американската државна секретарка Хилари Клинтон во обид да ги поправи односите по неговите коментари дека меѓународната заедница била вклучена во фалсификувањето на изборите во Авганистан. Стејт департментот соопшти дека Карзаи ги објаснил неговите коментари и се заблагодарил за придонесот и пожртвуваноста на меѓународната заедница во Авганистан.
XS
SM
MD
LG