Достапни линкови

logo-print

Обама на телефонски разговор со Ху Џинтао за Иран


Американскиот претседател Барак Обама имал телефонски разговор со кинескиот претседател Ху Џинатао за иранската нуклеарна програма, соопшти Белата Куќа. Обама ја нагласил важноста од соработка меѓу Кина и Соединетите Држави за да се принуди Иран да ги почитува меѓународните обврски во врска со нукларните активности. Давјцата лидери разговарале и за важноста од развивање позитивни билатерални односи.

XS
SM
MD
LG