Достапни линкови

logo-print

Медведев најави зајакнати антитерористички мерки


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска најави зајакнување на мерките во борбата против тероризмот по серијата самоубиствени напади во Русија во кои деновиве загинаа повеќе од 50 луѓе. Тој за време на ненадејната посета на Дагестан изјави дека таквите мерки треба да бидат проследени и со финансиска помош за развој на економијата и за намалување на корупцијата и невработесноста во регионот. Медведев додаде дека многу руски тајкуни кои потекнуваат од Северeн Кавказ би требало повеќе да инвестираат во тој регион.
XS
SM
MD
LG