Достапни линкови

logo-print

Кинескиот претседател на самит во САД


Кинеското министерство за надворешни работи соопшти дека претседателот Ху Џинтао ќе присуствува на самитот за нуклеарна безбедност што на 12 и 13 април ќе се одржи во Вашингтон. На овој потег, според новинските агенции, може да се гледа како на сигнал за крај на затегнатите односи меѓу двете земји. Ху по Вашингтон ќе престојува во официјални посети на Бразил, Венецуела и Чиле.
XS
SM
MD
LG