Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун во Туркменистан


Генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун денеска ќе престојува во Туркменистан со што ќе ја започне посетата на земјите од Централна Азија. Турнејата во регионот ќе биде посветена на промовирање на човековите права, мирот, регионалната соработка и разоружувањето.
XS
SM
MD
LG