Достапни линкови

logo-print

Растурени анти владини протсети во Москва и Санкт Петерзбург


Руската полиција растури анти владини протести во Москва и Санкт Петерзбург. Како што јавија новинските агенции, при тоа биле притворени 30 демонстранти. Опозиционите протести се одржуваат неколку месеци на 31 ден согласно членот 31 од рускиот устав кој гарантира право на собири.
XS
SM
MD
LG