Достапни линкови

logo-print

За уставните измени за Судскиот совет по Велигден


Македонскиот премиер Никола Груевски најверојатно по Велигден ќе закаже нова лидерска средба на која треба да се разговара за уставните измени во делот на Судскиот совет, јавува агенцијата МИА повикувајќи се на извори во ВМРО ДПМНЕ кои велат дека материјалите со нивниот предлог за уставните измени веќе биле подготвени. Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска на средба со новинарите изјави дека уставните измени се уште не биле стигнати во Парламентот и оти немало најави кога ќе се случи тоа. Вељаноски најави дека измените нема да бидат изгласани набрзина.
XS
SM
MD
LG