Достапни линкови

logo-print

Закон против носење бурки во Белгија?


Комитет на белгискиот парламент денеска усвои забрана за носење секаков вид облека која спречува целосна идентификација на лицето што ја носи. Законот кој практично се однесува на носењето муслимански бурки кон крајот на април треба да се најде на гласање во белгискиот парламент.
XS
SM
MD
LG