Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад против земјоделци во Хелманд


Најмалку 7 лица загинаа, а 20 се ранети во самоубиствен бомбашки напад во авганистанската провинција Хелманд. Инцидентот се случил кога властите им делеле семе за сеидба на локалните земјоделци како дел од програмата против садење афион кој се користи за производство на опиум.
XS
SM
MD
LG