Достапни линкови

logo-print

Деветмина загинати во две експлозии во Дагестан


Руските новински агенции известуваат дека во денешните две експлозии во градот Кизлијар во рускиот северно кавказки регион Дагестан, загинале најмалку девет луѓе. Агенциите прецизираат дека експлозиите се случиле во близина на зградата на министерството за внатрешни работи и пред едно училиште. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG