Достапни линкови

logo-print

Шефот на унгарската дипломатија во Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска ќе престојува министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Балаш. Тој ќе се сретне со неговиот домаќин- шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски, а ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Никола Груевски и од вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор Абдулаќим Адеми. За време на посетата ќе биде потпишан Протокол за соработка меѓу министерствата за надворешни работи на Република Македонија и на Република Унгарија.
XS
SM
MD
LG