Достапни линкови

logo-print

Унгарскиот министер за надворешни работи ќе ја посети Македонија


Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Балаш утре ќе ја посети Македонија, соопшти македонското министертво за надворешни работи. Во соопштението е наведено дека Балаш утре ќе се сретне со претседателот Ѓорѓи Иванов и со високи претставници на Владата.
XS
SM
MD
LG