Достапни линкови

logo-print

Медведев побара заострување на законите против тероризам


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска апелираше да се заострат антитерористичките закони и да се усоврши нивната примена. Ова Медведев го изјави еден ден по самоубиствените бомбашки напади во метро станиците во Москва, при кој загинаа 39 луѓе.Руските власти соопштија дека бомбашките напади ги извршиле две жени кои активирале бомбите во своите елеци.
XS
SM
MD
LG