Достапни линкови

logo-print

Иванов бара Грција да го смени односот кон соседите


Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов денеска изјави дека Грција треба да го промени својот однос кон соседите, како што вели не е доволно само да се сменат одговорните за скандирањето на антимакедонските и антиалбанските пароли на воената парада во Атина. Иванов додаде дека за инцидентот разговарал и со својот албански колега, Бамир Топи, и како што вели, заедно изразуваат загриженост за ваквите инциденти во Грција кои не се случуваат прв пат.
XS
SM
MD
LG