Достапни линкови

logo-print

Груевски изрази сочуство за терористичките напади во Москва


Македонскиот премиер Никола Груевски испрати писмо во кое изрази сочуство до неговиот руски колга Владимир Путин за жртвите од вчерашните терористички напади во метро станици во Москва.Во писмото се наведува дека Груевски го осудува подмолниот и вандалскиот чин.
XS
SM
MD
LG