Достапни линкови

logo-print

Мајк Мулен во обиколка на Хелманд


Американскиот адмирал Мајк Мулен денеска престојувал во јужен Авганистан во обиколка на сојузничките операции против талибанците, соопшти НАТО. Портпарол на Алијанската прецизира дека Мулен го посетил Марџах, местото кое беше во фокусот на битката против талибанските бунтовници во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG