Достапни линкови

logo-print

Српскиот парламент за осуда на злосторствата во Сребреница


Во Собранието на Србија денеска ќе се расправа за предлог декларацијата за осуда на злосторствата во Сребреница. Предлог декларацијата ја поднесоа 114 пратеници, а во неа најостро се осудува злосторството врз бошњаците во Сребреница и се изразува сочувство и извинување до семејствата порадо тоа што не е превземено се за да биде спречена трагедијата.
XS
SM
MD
LG