Достапни линкови

logo-print

Иванов изрази сочуство за настраданите во Русија


Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов испрати телеграма со сочуство до неговиот руски колега Дмитри Медведев по повод терористичките напади во метрото во Москва. Иванов ги осудува, како што вели во телеграмата злосторничките и кукавичките напади во кои најмногу страдаат недолжни луѓе.
XS
SM
MD
LG