Достапни линкови

logo-print

Српското Собрание утре ќе гласа за резолуцијата за Сребреница


Претседателката на српското Собрание, Славица Ѓукиќ Дејановиќ најави дека утре на дневен ред ќе биде предлогот декаларација за осуда на злосторството во Сребреница. Декарацијата е предложена од 114 пратеници.
XS
SM
MD
LG