Достапни линкови

logo-print

Албански студенти запалиле грчко знаме


Албански студенти го запалија грчкоото знаме во северниот албански град Скадар во знак на протест против антиалбанските скандирања на грчките војници.Студентите најавија дека ќе протестираат и пред грчата амбасада во Тирана , пренесува новинската агенција МИА.
XS
SM
MD
LG