Достапни линкови

logo-print

Грчката полиција демонтирала две бомби


Полицијата во Солун изутрината демонтирала две експлозивни направи кои биле поставени пред продавница за играчки и пред една банка чие име не било наведено. Агенцијата АНА јавува дека претходно полицијата добила анонимни известувања за поставените бомби. Синоќа во Атина експлодира бомба во која загина еден 15 годишен авганистанец, додека неговите мајка и сестра биле повредени.
XS
SM
MD
LG