Достапни линкови

logo-print

Обама во ненајавена посета на Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама денеска пристигна во ненајавена посета на Авганистан. Белата Куќа соопшти дека Обама денеска насамо ќе се сретне со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и американскиот командант, генерал Стенли Мекристал. Во соопштението се вели дека Обама ќе одржи и говор пред американски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG