Достапни линкови

logo-print

Пакистанската армија уби 22 Талибанци


Пакистанските власти соопштија дека возвратиле на талибански напад, при што армијата убила 22-ца Талибанци во близнина на авганистанската граница. Владиниот претставник, Самилуах Кан изјави дека Талибанците ја нападнале воената база во областа Оракзаи при што пакистанската војска го возвратила ударот.
XS
SM
MD
LG