Достапни линкови

logo-print

Филипинската војска заземала логор на исламистичка група


Филипинската армија соопшти дека филипинските војници заземале важен логор на екстремната исламистичка група Абу Сајаф сокриена длабоко во џунглата.Генерал Бенџамин Долорфино изјави дека за време на борбите се ранети двајца маринци a убиени се неколу припадници на исламистичката група.
XS
SM
MD
LG