Достапни линкови

logo-print

Волво ќе се произведува во Кина


Кинескиот производител на автомобили Зијаннг Гили потпиша договор со кој го купува шведскиот мотор Волво од Форд за 1,8 милијарди долари. Претставници на двете автомобилски компании го потпишаа договорот денеска во Гетебург, Шведска.
XS
SM
MD
LG