Достапни линкови

logo-print

Престрелка на пазар во Македонија, еден загинат


Едно лице е убиено, а тројца се ранети во престрелка која се случила на пазарот во полошкото село Неготино, пренесува македонската агенција МИА. Гостиварската полиција го потврди инцидентот, но се уште немаат детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG