Достапни линкови

logo-print

Ердоган против санкции за Иран


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ја отфрли идејата за воведување на нови санкции кон Иран. Ердоган во интервју за германскиот весник „Шпигел“ истакнал дека нуклеарните проблеми со Иран треба да се решаваат исклучиво по дипломатски пат, затоа што се друго може да го загрози мирот.
XS
SM
MD
LG