Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху со предупредување дека ќе возврати удар


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги предупреди милитантите дека Израел ќе возврати на секој напад од појасот Газа. Тој додаде дека одбранбената политика на Изреал е силна и нема да дозволи да бидат повредени израелските војници и граѓани. Пред два дена загинаа двајца израелски војници и двајца палестински милитанти во престрелка покрај границата на Израел со појасот Газа.
XS
SM
MD
LG