Достапни линкови

logo-print

Повредени демонстранти на погреб во Јемен


Најмалку 20 луѓе се повредени при сударот на безбедносните сили на Јемен со демонстранти за време на погребна поворка, пренесуваат новинските агенции.
Судирот се случил во јужната област Далеа каде што требало да ги погребаат двете момчиња што загинале за време на протестите на 11-ти март. Минатата недела претседателот на Јемен, Али Абдулах Салех прогласи крај на војната меѓу шиитските бунтовници и безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG