Достапни линкови

logo-print

Адмирал Ставрдис ја потврди поддршката на Косово


Главниот командант на силите на НАТО во Европа американскиот адмирал Џејмс Ставридис денеска во Приштина ја потврдил поддршката на Алијансата на Косово. Ова се наведува во соопштението на кабинетот на претседателот на Косово Фатмир Сејдиу по средбата со адмирал Ставридис. Тој од вчера престојува на Косово каде што ги посетил припадниците на Мултинационалните борбени сили во секторот Запад.
XS
SM
MD
LG